Aranżacja pokoju dla chłopaka

Pokój czy to dziecięcy, czy to młodzieżowy powinien spełniać kilka funkcji jednocześnie. Obowiązkowo musi się w nim znaleźć miejsce na zabawę, kącik nauki i strefa wypoczynku oraz snu. W spełnianiu wszystkich tych zadań doskonale sprawdzają się niezwykle praktyczne ścianki meblowe, równie łatwo jest również urządzić pokój dziecka korzystając z innych mebli młodzieżowych.

Pokój chłopca musi być wygodny i przede wszystkim dostosowany do wieku dziecka. Warto więc szukać mebli, które nie będą nazbyt dziecinne oraz takich, które możemy wraz z wiekiem dziecka odpowiednio przekształcać – np. dopasowując wysokość fotela do rosnącego wzrostu chłopca.

Co nastolatek, to inne hobby. Możemy więc urządzić lokum chłopaka w stylu marynarza, hip-hopowca, czarnoksiężnika, motocyklisty, koszykarza lub Spidermana. Decydujące zdanie powinno mieć dziecko. Pamiętajmy jednak o tym, że lepiej nie inwestować w kiczowate łóżko przypominające żaglowiec bo choć obecnie nasza pociecha jest nim zachwycona szybko może zmienić zdanie i zapragnąć na przykład kanapy a’la ferrari. Lepiej postawić na klasyczną meblościankę i dobrać fantazyjne dodatki w stylu, który preferuje chłopak. Są one tańsze niż wymyślne stylizowane meble, które mogą szybko wyjść z mody.

Wystrój pokoku dla sportowca

Większość chłopców w wieku szkolnym fascynuje się piłką nożną. Możemy pójść tym tropem i urządzić synowi pokój w stylu piłkarskim. Oprócz podstawowych mebli, takich jak łóżko, biurko czy szafa, w pokoju piłkarza nie może zabraknąć dekoracji rodem z boiska. Warto postawić na zielony dywan imitujący murawę. Najlepiej sprawdzi się dywan typu Shaggy. Na półkach postawmy trofea piłkarskie, na ścianach zaś zawieźmy medale. Szafki możemy udekorować naklejkami „piłkami” a zamiast tradycyjnej lampy postawmy na żyrandol imitujący piłkę do nogi.

Klasyczną pufę możemy zastąpić biało-czarną „piłką” do siedzenia. Jeśli pokój jest dość duży a mamy tylko taką możliwość warto pokusić się o przymocowanie do ściany prawdziwej lub choćby małej bramki piłkarskiej. Inną opcją jest wstawienie do pomieszczania gry „piłkarzyki”. W pokoju honorowe miejsce powinna zajmować piłka, strój sportowy oraz korki lub trampki do gry w nogę.

Alternatywą dla zwykłej tapety będą namalowane na ścianach sylwetki piłkarzy. Ciekawie będzie prezentowało się młodzieżowe wnętrze utrzymane w kolorach bieli i czerni.