Dekoracja okna w pokoju młodzieżowym

Aranżacja okna jest istotnym elementem dekoracji pokoju, także pokoju młodzieżowego. Istnieje wiele sposobów upiększenia okna. Najczęściej decydujemy się na firanki, zasłony lub rolety. Możemy jednak postawić na inne rozwiązania.

Jednym z pomysłów jest ulokowanie wokół okna półek na książki. Zamiast osobnego regału możemy rozstawić półki wokół ramy okna. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy sporo miejsca w sprytny sposób wykorzystując przestrzeń przy oknie. Warto skorzystać z tego pomysłu szczególnie, kiedy przestrzeń nie daje nam dużego pola do popisu w aranżacji pokoju, np. kiedy jest to pokój w bloku.

W jasnym pokoju pomalowanym na biało warto iść za ciosem i postawić także na białe lub kremowe zasłony i delikatne firanki. Ciekawym pomysłem jest ustawienie sofy, kanapy , toaletki lub biurka pod oknem. Parapet może z powodzeniem zastąpić nam półkę. Oprócz książek, pudełek z kosmetykami czy biżuterią możemy postawić na nim fantazyjne ozdobne klatki retro, świeczki zapachowe czy inne bibeloty.

oryginalne dekoracje oknaAlternatywą dla tradycyjnych firan są naklejki na szyby. Delikatne motyle czy kwiaty mogą utworzyć naprawdę efektowny wzór. Do pokoju z fototapetą z dmuchawcami idealnie pasować będą naklejki z tym samym motywem. Rozwiązanie to sprawdzi się w szczególności w sypialni romantycznej nastolatki.

Okno w pokoju nastolatki może być także udekorowane koralikami. To oryginalne rozwiązanie, które z powodzeniem zastąpi zasłony. Drobne kryształki powieszone na sznurku nie tylko ładnie wyglądają, ale również miło szeleszczą, kiedy odsuwamy naszą „zasłonkę”.

Nowością wśród firan, rolet, żaluzji są zasłony panelowe. Gięte i składane panele łączą w sobie funkcjonalność rolet i dekoracyjność zasłon. Decydując się na nie możemy spokojnie zrezygnować z firan. Wybierając panele w kwiaty, ptaki czy kratę możemy uzyskać bardzo ciekawy efekt. Do pokoju chłopaka pasować będą wzory w pasy, gładkie jednobarwne panele czy desenie inspirowane światem zwierząt.

Młodzi ludzie nie lubią standardowych rozwiązań. Z pewnością spodoba się im pomysł zastąpienia zwykłych doniczek szklanymi pojemniczkami zawieszonymi na sznureczkach i wypełnionych drobnymi kamyczkami, wodą oraz kwiatkami. W urządzaniu pokoju dla nastolatka warto kierować się jedną, prostą zasadą – pozwólmy dziecku decydować samemu i nie ograniczajmy jego wyobraźni! Pomysły, które kłębią się w jego głowie mogą być bowiem naprawdę ciekawe…