Jak pomalować ściany?

Wybór koloru ścian to jeden z najważniejszych aspektów aranżacji pokoju. W przypadku małych wnętrz, jakimi zwykle są sypialnie nastolatków warto stawiać na jasne barwy. Dzięki nim pomieszczenie wydaje się o wiele bardziej przestronne. Do delikatnych barw łatwiej dopasować meble oraz dodatki. Jeśli nie możesz zdecydować się na jeden kolor pomalujmy pokój dwoma farbami. Możemy wyróżnić jedną ścianę, np. tą przy której stoi sofa lub duża komoda. Modne są połączenia beżu i czerwieni, żółci i błękitu, jasnego niebieskiego i granatu. Najbardziej popularne są dwa rozwiązania: łączenie kolorów kontrastowych lub ciemniejszego i jaśniejszego odcienia danej barwy.

Pomysły na pomalowanie pokoju młodzieżowego

Pustka na ścianie

W małym pokoju, w którym ściany są dość małe możemy zdecydować się na wybór białych pomysłowa dekoracja wnętrzścian. By nieco ożywić wnętrze jedną ze ścian dekorujemy tapetą w graficzny wzór. W przypadku dziewczęcego pokoju mogą to być sylwetki tańczących osób, kwiaty lub frywolne esy-floresy. Jeśli jest to pokój chłopaka warto wybrać tapetę z motywem miasta, graffiti lub sylwetkami sportowców. Kolory występujące na ścianach powinny pojawić się również na wszystkich meblach w pokoju. Dzięki temu zachowamy konsekwencję w aranżacji wnętrza.

Odważne kolory zamiast nudnych odcieni

Jeśli znudziły Ci się nudne kolory ścian warto wybrać spośród kolorów farb dostępnych w katalogach odważny i modny odcień. Do jasnych mebli idealnie pasować będzie kolor wrzosowy. Do koloru ścian dopasujmy dodatki, np. dywan w fioletowym kolorze. Jednolitość wnętrza przełamią beżowe, kremowe lub białe meble.

Żółć plus czerń

Energetyczna żółć w połączeniu ze spokojną, neutralną czernią to ciekawe rozwiązanie. Pomalowane na żółto ściany z elementami czarnych kwiatów, proste czarno białe meble i żółty dywan to przepis na modny i interesujący pokój młodzieżowy.

Przełamać róż

Różowy – kolor najchętniej wybierany przez nastoletnie dziewczyny warto przełamać inna, bardziej delikatną i mniej kiczowatą barwą. W tym wypadku świetnie sprawdzi się szarość. Jedną ze ścian pokoju możemy pomalować na różowo, resztę na szaro. Do tego szare meble i kilka różowych dodatków – np. pudełka na kosmetyki, plakaty czy pufy.