Jak urządzić pokój na poddaszu – inspiracje

Poddasze to idealne miejsce na dziecięcy pokój. Możemy urządzić tutaj nie tylko kącik dla niemowlaka, sypialnię przedszkolaka, ale i pokój nastolatka. Kiedy nasza pociecha dorasta jej lokum staje się zbyt małe. Nie tyczy się to tylko przestrzeni, jaką ma do dyspozycji dziecko, ale i wyposażenia pokoju, które powinno być dopasowane do jego wieku. Wtedy to pokój dziecięcy powinien przekształcić się w pokój nastolatka, który jest dużo bardziej wymagającym lokatorem niż kilkulatek. Pamiętajmy, że w pokojach młodzieżowych najlepiej sprawdzają się ściany pomalowane na jasne kolory, nowoczesne i proste meble oraz specyficzne dodatki. Przydają się oryginalne regały, półeczki, pudła oraz schowki. Dzięki nim dużo łatwiej o zachowanie porządku.

W pokoju nastolatka na poddaszu, podobnie jak w zwykłym pokoju młodzieżowym nie może zabraknąć odpowiednio wyróżnionych stref; miejsca do wypoczynku, strefy do nauki, garderoby. Sporym utrudnieniem przy projektowaniu wnętrza na strychu są skosy. Dzięki odważnym i praktycznym pomysłom i z nimi można sobie dość łatwo poradzić. Przy ścianie ze skosem warto ustawić biurko i urządzić miejsce do nauki. Biurko warto ulokować pod oknem. Możemy też umiejscowić tam łóżko lub komodę. Są to bowiem meble, które nie wymagają „dużej wysokości”.

skosy w domuW przypadku kiedy dach domu czy mieszkania formułuje trójkąt i ani jedna ściana nie daje nam dużych możliwości jeśli chodzi o wysokość warto postawić na więcej krótszych szafek i półek. Pod skosem możemy ustawić długi poziomy regał z książkami, bibelotami czy innymi akcesoriami albo mini szafki na ubrania. Niskie meble o prostych kształtach są idealne do pokojów zlokalizowanych na strychu.

Wnękę łatwo zabudować szafą lub garderobą. Jeśli zdecydujemy się na szafę ze szklanymi drzwiami dodatkowo rozświetlimy wnętrze i sprawimy, że wyda się o wiele bardziej przestronne.

Miejsce do relaksu i wypoczynku, „strefę gościnną” z łatwością zaaranżujemy dzięki niskiej ławie i lekkich a zarazem wygodnych pufach. Zamiast puf możemy użyć sofy, która jednocześnie zastąpi duże i mało praktyczne łóżko.