Stylowe dodatki, gadżety, dekoracje

Jeśli chcemy osiągnąć ciekawy efekt w aranżacji pokoju młodzieżowego powinniśmy postawić na jeden mocny kolor lub dwie kontrastujące ze sobą barwy ścian. Zupełnie inaczej zagospodarujemy sypialnię nastolatka, inaczej pokój młodej damy.

Jeśli pokój chłopca urządzony jest w stylu sportowym postawmy na takie właśnie gadżety. Pokój wielbiciela koszykówki? Nie może zabraknąć w nim kosza na ścianie, piłki na szafie czy sportowej koszulki zawieszonej w centralnej części pomieszczenia. Pokój warto pomalować na żółto lub pomarańczowo i dobrać dodatki właśnie w takich odcieniach.

Intensywnie niebieskie ściany i proste jasne meble to połączenie, które dobrze ze sobą współgra. Całość uzupełnią nieskomplikowane przedmioty; biały wazon o niewysublimowanym kształcie, owalny fotel oraz ciekawy zegar na ścianie. W oknie warto powiesCiekawe ozdoby do pokojuić rolety lub firanki w jasno niebieskim odcieniu.

Młode dziewczęta wprost kochają fiolet. Odważnym rozwiązaniem jest wybór mebli w tymże kolorze i pomalowanie ścian także na fiolet. Istne fiołkowe szaleństwo przełamiemy dzięki białym akcesoriom – wysokiej lampie, dywanikowi typu Shaggy, lustrze z białą ramą. Dopełnienie stanowić będzie modny ażurowy fotel.

Młodemu człowiekowi nie lubiącemu przesady z pewnością spodoba się propozycja urządzanie pokoju w stylu minimalistycznym. Drewniane meble w kolorze czekolady, ściany o barwie kiwi i szarości do tego prosty tapczan i kilka nieskomplikowanych gadżetów. Efekt nie jest może zaskakujący, ale za to przyjemny dla oka i co najważniejsze, taka aranżacja sprawdza się w praktyce.

Niejedna z nastolatek marzy o pokoju w cukierkowych kolorach. Niebieskie ściany plus różowe meble to dość banalne połączenie. Całość nie będzie prezentować się nazbyt kiczowato jeśli postawimy na jasną drewnianą podłogę. Na sofie lub kanapie nie może zabraknąć dekoracyjnych poduszek. Na ścianach zaś powieśmy białe i czarne obrazy, które sprawią, że styl Barbie nie będzie aż tak oczywisty.

Starsza dziewczyna raczej nie zdecyduje się na cały pokój w różu. Nic nie stoi na przeszkodzie by „przemycić” choć trochę tej barwy do sypialni nastolatki. Jasne drewniane meble z różowym akcentem są jak najbardziej na miejscu. Wnętrze uzupełnią dodatki w mocnym neonowym kolorze różu – pufy, fotel, lampka na biurku.  Ciekawą dekoracją mogą być papierowe pompony wykonane z bibuły, które możemy powiesić przy suficie lub oknie.