Modne tapety i fototapety

Trudno o bardziej funkcjonalne wnętrze niż pokój młodzieżowy. To nie tylko sypialnia, ale jednocześnie miejsce do nauki, przyjmowania gości, odpoczynku, garderoba, toaletka. Kiedy dziecko zmienia się w młodego człowieka przychodzi czas na zmianę także i przestrzeni w jakiej mieszka. Warto zacząć od ścian ponieważ później łatwiej będzie nam dopasować meble i wszelkie dodatki.

Zamiast malowania ścian warto zdecydować się na tapetowanie. To rozwiązanie sprawdzi się w szczególności podczas remontu zimą, kiedy to wietrzenie pomieszczenia po malowaniu i schnięcie farby jest dość kłopotliwe i czasochłonne.

Wybór tapety do pokoju nie jest łatwy. Przede wszystkim dlatego, że w sklepach nie brakuje ich różnorodnych wzorów i rodzajów. Możemy przebierać w kolorowych deseniach, wzorzystych motywach, etnicznych oraz orientalnych inspiracjach. Do wyboru są tapety z motywami miast, grafiki komputerowej, krajobrazów ze wszystkich zakątków świata. Ceny tapet nie są wygórowane. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Naklejenie ciekawej tapety to najprostszy sposób na zmienienie wystroju pokoju. Nowa aranżacja nie musi wymagać wielkich nakładów pieniężnych. Najważniejszy jest interesujący pomysł.

modne rodzaje tapetTapeta w paski

W zależności od tego czy zdecydujemy się na poziome czy pionowe pasy możemy uzyskać optyczne powiększenie lub wizualnie zmniejszenie wnętrza. Modne są przede wszystkim pastelowe paski. Szczególnie pasować będą do pokoju młodych dziewczyn, które bardzo lubią takie kolory. Do tapety w pasy dobierzmy gładkie meble i proste dodatki, by nie przesadzić z nadmiarem wzorów.

Fototapeta z gwiazdą

Dzielenie pokoju z Audrey Hepburn, Marylin Monroe czy Michaelem Jacksonem jest możliwe. Wystarczy kupić ciekawą tapetę z gwiazdą i nakleić ją w swoim pokoju. Najlepiej postawić na czarną tapetę i ulokować ją na białym tle.

Motywy natury

Bardzo efektownie prezentują się tapety 3D z motywami natury. Pasują niemal do każdego wnętrza a szczególnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych i młodzieżowych. Fototapeta z dmuchawcem, lawendą, słonecznikami, kamieniami to tylko niektóre motywy jakie dostępne są w sklepach.

Tapety ze zwierzętami

Jeśli nie motywy flory to może fauna? Do tapety zebry pasować będą czerwone dodatki. Ciekawie będzie prezentować się jedna ściana w czarno białe pasy w połączeniu z trzema białymi ścianami, czerwoną sofą, czerwonymi akcesoriami i biało-czarnymi meblami. Innymi motywami zwierzęcymi na jakie możemy się zdecydować są; tygrys, ryby, ptaki, psy, delfiny.

Fototapeta z własnego zdjęcia

Na ścianie może widnieć nie tylko wizerunek gwiazdy, ale również własne zdjęcie! Laminowana tapeta ze swoim wizerunkiem to rozwiązanie szczególnie chętnie wykorzystywane w pokojach młodych ludzi.